Yosun Terapisi

Hikayesi antik çağlardan günümüze uzanan yosun, güzellik endüstrisinin en etkili ve önemli maddeleri arasında yer alır. Doğanın en özel armağanlarından biri olan yosun, birçok estetik soruna etkin çözümler sunuyor. Aynı zamanda insanın kan plasmasına en yakın yapıya sahip olduğu için cilt ve vücut bakımlarında sıklıkla tercih edilen yosun terapisi, ciltte yeniden bir yapılanma sağlıyor.

Yosun Terapisi Nedir?

Birçok yararlı element ve minerale ev sahipliği yapan yosun, çeşitli sebeplerle yıpranan cilt için doğanın tüm mucizelerini sunar. Güçlü içeriği ile vücudun ihtiyaç duyduğu mineral, element, oligo ve vitaminler sağlayan yosun terapisi,ısı ile açılan gözeneklere nüfuz ederek cilt dokusunu uyarır. Bu durum ise kan dolaşımını hızlandırarak mevcut problemleri nötralize eder.

Yirmi beş binden fazla çeşidi bulunan yosunun en sık kullanılan çeşitleri; yeşil, mavi-yeşil, kırmızı ve kahverengidir. Yeşil renkteki yosunlar cildi sıkılaştırıp kan dolaşımını hızlandırırken, kahverengi yosunlar,  metabolizmayı uyararak hızlanmasını sağlar aynı zamanda vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Vitamin bakımından zengin olan mavi-yeşil yosunlar ise metabolizmayı hızlandırırken, kırmızı yosunların yumuşatıcı etkisi vardır.

Yosun Terapisi Nasıl Uygulanır?

Yosun terapisi, özel olarak hazırlanan yosun maskesinin cilde nüfuz ettirilmesi esasına dayanır. Maskenin daha iyi etki edebilmesi için cilt tipine uygun bir peeling hazırlanır sonrasında ise cilt ölü deri ve kalıntılardan arındırılır.Yosun terapisi kapsamında hazırlanan yosun maskesi, sorunlu bölgelere (selülit, kuruluk, kırışıklık) uygulanır. Yosun maskesinin bu bölgelere etki etmesi için bir ısı yöntemi kullanılarak cildin terlemesi ve gözeneklerin açılması sağlanır. Bu noktada açılan gözeneklerden cilde nüfuz eden yosun bileşenleri selülitli bölgeyi ortadan kaldırırken cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Yosun Terapisi ile Zayıflama

Yosun terapisi, içerdiği magnezyum sayesinde zayıflamaya katkı sağlar. Şöyle ki, yosun terapisi sırasında uygulanan yosun maskesi, açılan gözenekler aracılığıyla yağ hücrelerine ulaşır ve belli bir noktada toplanmış yağ tabakasını parçalar. Bu sayede hem cilt görünümünü olumsuz yönde etkileyen sorunlar ortadan kaldırılır hem de bölgesel zayıflama sağlanarak ideal vücut formuna ulaşılır.