Vücut Peelingi

Güzellik, farklı parçaların bir araya gelmesiyle oluşan ahengi temsil eder. Saçlardan, tırnaklara, kusursuz bir makyajdan, temiz ve sağlıklı bir cilde kadar… Özellikle de, zamanın ve dış etkenlerin tüm ağır yükünü taşıyan cildin canlı ve pürüzsüz görünmesi güzellik anlayışının en önemli parametreleri arasında kabul edilir. Bu aşamada devreye giren vücut peelingi, cindin kuruyan bölgelerinde ölü deriyi atarken, yıpranan yerleri onarır ve cilde doğal bir ışıltı kazandırır.

Vücut Peelingi Ne İşe Yarar?

Vücut, dış dünya ile sizin arasındaki en güçlü bariyerdir. Ancak dış etkenler bu bariyeri zayıflatarak güçsüz kılabilir. Özellikle de bu etkenler cildin gözeneklerini kapatarak cildin nefes almasını engeller. Bu durum gözeneklerin zamanla genişlemesine ve dış etkenlere karşı daha savunmasız hale gelmesine yol açar. Cilde eski canlılığını kazandırmak içinse etkili bir temizlik şarttır.

Bir temizleme rutini olan vücut peelingi; içeriğinde mikro tanecikler bulunan ürünler yardımıyla gerçekleştirilen arındırma işlemi olarak tanımlanabilir. Daha çok yüz bölgesinde tercih edilse de peelingler, genel vücut bakımının en önemli rutinleri arasında yer alır. Tüm vücudun çok daha sağlıklı görünmesini sağlamak amacıyla uygulanan vücut peelingi; toz, kir ve güneşin yaydığı zararlı UV ışınlarının bıraktığı etkileri ortadan kaldırır.

Vücut peelingi kapsamında uygulanan işlemlerin temel prensibi, çeşitli nedenlere bağlı olarak yıpranan alanlardaki ölü deriyi uzaklaştırarak yerine alttaki taze derinin gelmesini sağlamaktır. Bu durum ortaya çok daha genç ve canlı bir cildin çıkmasına katkı sağlarken derinin nefes almasını sağlar.Vücut peelingi yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, cilt tipinize ve cildin sorunlarına yönelik olarak uygulanmasıdır. Yüzeysel, orta derinlikte ve derin gibi birçok kademeden oluşan vücut peelingi işlemlerinin hangisinin size uygun olduğu, hangi ihtiyaca yönelik hangi ürün ve aşamaların kullanılması gerektiği ayrı bir iş koludur. Üstelik birçok peeling uygulaması mevsime göre bile değişiklik gösterir. Bu noktada vücut peelingi yaptıracağınız yeri seçerken belirli kriterler belirlemeniz çok önemlidir.

Vücut Peelinginin Faydaları

  • Cilt temizlenir ve tazelenir,
  • Yeni hücre oluşumunu hızlandırır,
  • Ciltte oluşan tıkalı gözenekler temizlenir,
  • Kan dolaşımı artar,

  • Cilt daha parlak bir görünüm elde eder,
  • Cildin diri kalmasını sağlar,
  • Cilt zararlı toksinlerden arındırılır.

Vücut Peelingi Fiyatları

Vücut peelinginin birçok farklı kapsamı ve çeşidi vardır. Her bireyin beklenti ve sorunlarının da farklı olduğu düşünüldüğünde standart bir fiyat vermek doğru değildir. Bu noktada en sağlıklı sonucu birebir görüşmede yapılacak değerlendirmeler verir.