Ölü Derinizin Altında, Işıltılı Bir Görünüm Sizi Bekliyor; Vücut Peeling

tarafından | Şub 2, 2021 | blog

Sağlıklı cilt, her daim ışıldar ve parlak görünür. Cildin sağlıklı görünmesi için cilde iyi bakmalı, doğru ürünlerle cilt beslenmelidir. Ancak, birçok nedene bağlı olarak cilt zamanla ışıltısını yitirebilir, kuruyabilir ve eski esnekliğini kaybedebilir…  Cilt kendini yenileme eğiliminde olsa da çoğu zaman size ihtiyacı vardır. Her insanın cilt tipi birbirinden farklı olduğu için yenilenme süreçleri de değişkenlik gösterir. Yenilenen cilt, ölü hücreleri cildin en üst tabakasına ulaştırır. Etkili bir temizlik ile cildin üst yüzeyinde bulunan ölü derilerden kurtulabilir, yeni ve parlak bir görünüme kavuşabilirsiniz. Herkesin hayali olan pürüzsüz ve parlak bir cilt sizce sır mı? Bizce değil. Eğer cevabı bilmiyorsanız, vücut peelingi ile henüz tanışmadınız demektir.

Kuru ve mat cildin düşmanı peeling nedir?

Ölü hücrelerden kurtulmak için yapılan peeling, derinlemesine bir temizlik işlemidir. İçerisinde bulundurduğu mikro tanecikler ile gözenekleri temizler, cildinin ışıldamasına destek olur. Ölü hücreler, ciltte birçok olumsuzluğa neden olur. Gözenekleri tıkar, siyah nokta ve sivilce oluşumunu hızlandırır, erken yaşlanma belirtilerini ortaya çıkarır… Peeling ile tüm bu sorunlara elveda diyebilirsiniz.

Tüm vücudun arındırılmaya ihtiyacı var…

Yaygın bilinen bir yanlış vardır ki, peeling sadece yüz bölgesine uygulanır. Tüm vücudun ölü derilerden arındırılmaya ve yenilenmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle peelingin tüm vücuda uygulanması önemlidir. Düzenli ve doğru peeling uygulamaları ile cildinizi selülit, çatlak, leke ve batık gibi sorunlara karşı daha dayanıklı bir hale getirirsiniz. Örnek verecek olursak, epilasyon işlemi sonrası cildinizde batıklar oluşabilir veya mevsim geçişleri sonrasında cildiniz oldukça kuru bir yapıya bürünebilir. Tüm bu sorunlardan kurtulmak ve her zaman bakımlı görünmek için peeling uygulaması ihmal edilmemelidir. 

Cildinize bakmaya ve dokunmaya kıyamayacaksınız… 

Cildi derinlemesine temizleyen peeling işlemi, sonrasında sizi kendinize hayran bırakacak. Çünkü cildiniz için harika faydalar sağlıyor. Bunlar neler mi?

  • Ölü deri atılarak cilt yenilenir,
  • Canlanan cilt sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşur,
  • Uygulama sonrasında derideki sorunlarda azalmalar görülür,
  • Sivilce oluşumunun ve iltihaplanmanın önüne geçilir,
  • Hiperpigmentasyonun hücreleri için yer açar.
  • Nemlendirici ürünlerin etkisini artırmasına destek olur,
  • Kırışıklık, genişlemiş gözenek ve pürüzlü cilt yüzeyinin giderilmesinde etkili rol oynar,
  • Cildin sıkılaşmasına yardımcı olur,
  • Makyaj artıklarının en etkili şekilde giderilmesini sağlar.

Tüm bunların yanı sıra uygulamanın nasıl yapılacağı, cilt tipinize ve hassasiyetinize göre farklılaşır. Tam da bu nedenle kendinizi Divinia güzellik merkezinin güvenilir ellerine teslim edebilirsiniz…