Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt için mucizelere veya güzellik iksirlerine ihtiyacınız yok…

Cildin zamanın etkilerine ve dış faktörlere yenik düşmesini engellemek ve yaş aldıkça kaybettiği canlılık ve elastikiyeti geri kazandırmak için doğru uygulanan Medikal cilt bakımı çok etkili olacaktır. Cildin ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilebilir yöntemler sunan Medikal cilt bakımı; ciltte biriken makyaj, kir ve ölü derileri temizleyerek solgun görünümü azaltan uygulamaların tümüdür. Aynı zamanda nem kapasitesini arttıran Medikal cilt bakımı, epidermisin daha sağlıklı görünmesini amaçlar.

 

Medikal Cilt Bakımının Aşamaları

Dermokozmetik ürünler aracılığıyla yapılan Medikal cilt bakımı; cildin canlılığını ve doğal parlaklığını tekrar kazandırmak, cildi fazlalıklardan arındırmak amacıyla uygulanır. Medikal cilt bakımın en önemli aşaması cilt analizidir. Çünkü her bireyin cilt tipi, rengi, sorunu ve yaşı farklılık göstereceğinden en doğru çözümü sunmak için cilt tipinin belirlenmesi önemlidir. Cilt tipinin ve mevcut sorunların belirlenmesiyle birlikte kişiye uygun özel Medikal cilt bakımı sunulur.

Uygulanacak bakımın belirlenmesinden sonra cilt, uygun bir peeling ile temizlenir ve medikal cilt bakımı için sağlıklı bir zemin yaratılır. Daha sonra dermokozmetik ürünlerle cilt ölü hücrelerden temizlenir. Cildin alt katmanlarına inebilmek ve etkili bir gözenek temizliği yapabilmek için güçlü akımlar kullanılır. Sonrasında ise buhar verilerek gözeneklerin iyice açılması sağlanır. Açılan gözeneklere cilt sorununa yönelik vitamin ve serum desteği verilir. Ardından uygun bir maske ile gözeneklerin sıkılaşması sağlanır ve nemlendirme işlemi yapılır. Son olarak güneş koruyucu uygulanarak medikal cilt bakımı sonlandırılır.

Medikal Cilt Bakımı Ne İçin Kullanılır?

Medikal cilt bakımının günlük rutinlerden ayıran en önemli özelliği tamamen uzman kişilerin gözetiminde, sorunun kaynağına göre yapılması ve çok kapsamlı olmasıdır. Bu noktada doğru uygulanan Medikal cilt bakımı;

  • Ciltte oluşan yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde,
  • Ciltte meydana gelen çatlakların tedavisinde,
  • Sivilce ve akne problemlerinin çözülmesinde,
  • Çil ve güneş lekelerinde,
  • Ciltteki yağ oranının dengelenmesinde,
  • Ciltte meydana gelen nem kayıplarının düzenlenmesinde,
  • Cilt renginin eşitlenmesinde,
  • Cildin sıkılaştırılmasında,
  • Hamilelik veya çeşitli sebeplerle oluşan melasmanın tedavisinde etkin çözümler sunar.