Kış Aylarında Cildiniz Yardım Çağrılarında Mı Bulunuyor?

tarafından | Şub 2, 2021 | blog

Kış aylarında gerçekleşen hava değişimleri, ısınmak için kullandığımız kalorifer ve klimalar, bir sıcak bir soğuk etki… Cildimiz bu değişime adapte olmaya çalışırken zorlanıyor ve ekstra bir ilgi bekliyor. Cilt bakımı hiçbir mevsim aksatılmadan düzenli olarak gerçekleştirmeli. Üstelik bir de havalar soğuduysa, hassas cildimizin her zamankinden çok daha fazla ilgiye ihtiyacı var demektir. Kışın cildinizi canlı tutmak için neler yapabilirsiniz? Kış aylarında yapılması gereken bakım rutinini sizler için blogumuzda derledik. 

Kış aylarında cildimizde nasıl değişimler meydana gelir?

Kış aylarında düşen hava sıcakları ile birlikte vücudumuz kan dolaşımını azaltır ve ter bezlerimizin çalışmasını yavaşlatır. Kan dolaşımının yavaşlaması ile birtakım değişiklikler meydana gelir. Cildimizin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, antioksidan ve diğer besleyici maddeleri alması zorlaşır. Bunu bağlı olarak kışın en çok rastlanan cilt sorunu ortaya çıkar; cilt kuruluğu. Nem kaybı cildin parlaklığını elinden alır. Cansız ve soluk görünmesine neden olur. Doğru bir bakım rutini ile bu sorunları yaşamaktan kurtulabilirsiniz… 

Bunları kış bakım rutininizden çıkarmayın

  • Temizleme 

Makyaj yapsanız da yapmasanız da günlük cildin temizlenmesi oldukça önemlidir. Çünkü gözeneklerin arasında biriken kirler zamanla sivilce ve siyah noktaya dönüşmekle kalmaz cildin sebum yapısında da bozulmalara neden olur. Bu nedenle ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Öncelikle cilt tipinizi belirlemeli, sonrasında cilt tipinize uygun bir temizleyici ürün bulmalısınız.

  • Peeling

Günlük temizleme işlemlerinin dışında daha derin bir temizlik sağlamak için haftanın belirli günleri peeling yapılması gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken bir konu; kışın soğuk nedeniyle cilt oldukça hassas bir hale gelir. Bu nedenle sert bir peeling uygulaması cildi yorabilir. Hafif yapılı bir peeling kış bakım rutininiz için yeterli olacaktır. 

  • Nemlendirme

Cildiniz kış aylarında her zamankinden daha fazla neme ihtiyaç duyar. Cilt tipiniz ne olursa olsun nemlendirmeyi ihmal etmemeniz gerekiyor. Özellikle yağlı ciltlere sahip olanların yanlış bildiği bir konu var, yağlı cilt nemlendirilmeye ihtiyaç duymaz. Kışın ciltteki vitamin ve mineral değerlerini kaybeden cilt, nemlendirici olmadan bu ihtiyaçlarını tamamlayamaz. 

  • Güneşten korunma

Kışın güneşi daha az gördüğümüz için cildimizin UV ışınlarından etkilenmeyeceğini düşünürüz. Fakat güneşin zararlı ışınları cildimizi yıpratmaya kışında devam ediyor. Bu nedenle kış aylarında da güneş koruyucu kullanmak önem teşkil ediyor. 

  • Bol su tüketimi

Kışın, diğer mevsimlere oranla terleme oranı daha düşüktür. Bu nedenle daha az susuz hissederiz. Ancak soğuk havanın cildi kurutma etkisi yüksektir. Bu nedenle nem dengesini içtende desteklemek gerekir. Su tüketimine her zaman özen gösterilmeli ve günlük su ihtiyacı tamamlanmalıdır. 

Canlılığını yitiren cildinizi hyrdafacial cilt bakımı ile yenileyin 

Üç büyük etkiyi bir arada sunan hydrafacial cilt bakımı,  cildi hem temizler, hem besler, hem de yeniler. Cildi tüm fazlalıklardan arındıran bu işlem, cilt sorununa uygun serumlar ile zorlu lekeler,  cilt tonu eşitsizlikleri ve ince çizgiler gibi sorunları pasifize eder. Yüz, boyun, dekolte başta olmak üzere cildin her yerinde güvenle kullanılabilir. İçeriğindeki vitamin ve mineral desteği sayesinde zamanla yıpranıp canlılığını yitiren cildin kaybettiği formu ve nemi geri kazandırmayı amaçlar. Divinia Güzellik Merkezi profesyonel ekip ve ekipmanları ile kışın etkilerinizi cildinizden söküp atmaya hazır…