Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı

Temiz ve canlı bir cilt, antik çağlardan günümüze güzellik kavramının en önemli kriteri olarak kabul edilmiştir. Öyle ki, Mısır’dan ortaçağa kadar birçok farklı zaman diliminde kadınlar ciltlerini daha parlak ve canlı göstermek için türlü yöntemlere başvurmuştur. Modern çağda ise yeni nesil uygulamalarla ideal cilt görüntüsüne ulaşmak kolaylaşıyor.

Hydrafacial cilt bakımı; cildin ölü derilerden ve siyah noktalardan temizlenmesi ve cildin sebum düzeyini dengeleyerek cildin aşırı yağdan arındırılmasını temel alır. Vakumlu bir cihaz yardımı ile gerçekleştirilen Hydrafacial cilt bakımı, cildi mikro düzeyde soyarak yeni ve canlı derinin ortaya çıkmasını sağlar. Etkili bir cilt yenileme sistemi olan Hydrafacial cilt bakımı, tüm cilt tiplerine kolaylıkla uygulanır ve gerekli bakım ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çözümler sunar.

Vakumlu ucu cildin en alt katmanına kadar ulaşmasını sağlarken derinlemesine temizlik olanağı sunar. Klasik cilt bakımlarından ayrılan Hydrafacial, iğneli işlem olmamakla birlikte işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissine yol açmaz. Aksine vakumlu ucu yüzde yumuşak bir makyaj fırçası dolaşıyor hissi verir.

Hyrdafacial Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Multi yönlü bir işlem olan Hydrafacial cilt bakımı, aynı anda hem temizler, hem besler, hem de cildi yeniler. Entegre bir prensiple çalışan bu yöntem, kullanılan ‘Vortax’ teknolojisi sayesinde cildi tüm fazlalıklardan arındırır. Aynı zamanda cilt sorununa uygun serumlar ile zorlu lekeler,  cilt tonu eşitsizlikleri ve ince çizgiler gibi sorunlar pasifize edilir. Yüz, boyun, dekolte başta olmak üzere cildin her yerinde güvenle kullanılabilir. İçeriğindeki vitamin ve mineral desteği sayesinde zamanla yıpranıp canlılığını yitiren cildin kaybettiği formu ve nemi geri kazandırmayı amaçlar.

Hydrafacial Cilt Bakımı Süreci

Yaklaşık yarım saat süren ve kişinin ihtiyaçlarına göre 4-6 seans arasında değişen Hydrafacial cilt bakımı, dört farklı aşamadan oluşur. Vortex-temizleme aşamasında cilt derinlemesine temizlenerek, gözenekler açılır.  Hydro Peel ile hassas bir peeling işlemi uygulanır. Vakum aşamasında cilt gözenekleri tamamen temizlenir, cilt siyah ve beyaz noktalardan arındırılır. Uygulamanın son aşamasını ise nemlendirme oluşturur. Hyalüronik asit ve cildi koruyan, besleyen güçlü antioksidanlar ile cilde kaybettiği nem geri kazandırılır.

Hydrafacial cilt bakımı en çok aşağıdaki durumlarda kullanılır;

  • Tıkanmış gözeneklerde,
  • Genişlemiş gözeneklerde,
  • İnce çizgilerde,
  • Cansız ciltlerde,
  • Elastikiyet ve tonus kaybında
  • Yağlı cilt problemlerinde,
  • Nemini kaybetmiş ciltlerde,
  • Akne sorunlarında,
  • Güneş lekelerinde,
  • Cilt tonu eşitlemede,