Havyar İle Gelen Zamansız Güzellik

tarafından | Kas 30, 2020 | blog

Havyar İle Gelen Zamansız Güzellik

Cilt üzerinde yenilenme sağlayan havyarın büyüsü ile tanışın…

Havyar cilt üzerinde de inanılmaz faydalara sahiptir. Yenileyici, dolgunlaştırıcı özellikleriyle bilinir ve yavaş yaşlanmaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Vitaminler ve amino asitlerle yüklü olan havyar, cilt hücrelerinin en iyi şekilde çalışmasını sağlayan yapı taşları sağlar.

Yıllardır havyar, cildin sıkılaştırılması ve gençleştirmesi için kozmetik sektöründe kullanılan en değerli bileşen haline gelmiştir. Vitaminler, proteinler, omega-3, nükleik asitler ve fosfolipidler bakımından oldukça zengin olmanın yanı sıra antioksidan cilt seviyelerini geliştirir ve cildin doğal işlevlerini iyileştirerek yüzün etkileyici bir şekilde sıkılaşmasını ve gençleşmesine yardımcı olur.

Derin bir güzellik için çözüm denizde

Deniz tuzu ve alg gibi deniz elementlerinin güzellik için oldukça yararlı olduğu bilinmektedir. Havyar da deniz minerallerinin faydalarına sahiptir. Amino asit açısından oldukça zengin olan havyar, protein ve amino asitten oluşan cilt için kusursuz bir görüntü yaratır. Havyarın hücre yapısının insan cilt hücresine benzediğini biliyor muydunuz? Bu sayede çok daha kaliteli kolajen üretmeye yardımcı olur. Çoğu deniz ürününde olduğu gibi cildinize ışıltı katmaya yarayan omega-3 asidi bakımından da oldukça zengindir. Havyar özü, yaşlanma karşıtı özellikleriyle ön plana çıkar ve antioksidanlar içerir. Havyarın güzellik için faydaları saymakla bitmiyor…

Canlı ve genç bir cilde giden yolda havyar bakımını listenize ekleyin

Kış aylarının dostu

Siyah havyarın özü, cilt için harika faydalar sunan çinko içerir. Çinko, oksidasyona karşı korumanın yanı sıra, genç cildi destekleyen elastin, kollajen ve diğer yapısal lifleri oluşturan hücre dışı matrisin yapı taşı olan fibroblastları desteklemeye yardımcı olur. Bağışıklığı güçlendirme konusunda güçlü etkileri olan çinko, mükemmel bir cilt şifacısıdır.

Cilt için nem olmazsa olmaz

Mevsimler cildimizi farklı şekillerde etkiliyor. Havyarın içerisinde bulunan yüksek su içeriği ile cildiniz neme doyacak… Cildinizi her mevsim nemlendirmek, cildinizin genel dokusunda iyileşmeler sağlayarak görünümünüzde önemli değişmeler meydana getirir.

 

 

 

Kolojen üretimini artırın

Cildin gençliğinden ve canlılığından sorumlu protein olan kolajen, cildin dayanıklılığını artırır. Havyarın hücre yapısının insan cildine çok benzediğinden söz etmiştik. Bu sayede havyarla birlikte ciltteki kaliteli kolojen üretimi de artış gösterir.

Havyar bakımı ile cildinize doğal ışıltılar ekleyin

Hücre işlevini iyileştiren havyar bakımı, cilt hücreleri etrafındaki iltihabı en aza indirir. Omega 3 yağ asitlerinin yüksek içeriği, daha sağlıklı ve eşit bir cilt oluşturmanıza yardımcı olur. Omega-3 cilt hücre zarlarını güçlendirerek besinlerin hücre içine ve dışına geçişini sağlayarak hücrelerin su tutma kapasitesini artırır. Bu su sayesinde cilt, daha nemli ve daha genç görünen bir hal alır.

Divinia’da kendinizi uzman ellere bırakarak cildinizin her zamankinden daha parlak görünmesine izin verin…