Havyar Bakımı

Cildinizin neye ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz?

Durmaksızın ilerleyen zaman, hava koşulları, stres ve daha birçok olumsuz faktör, cildin doğal dokusunu bozar ve güçlü bariyeri etkisiz hale getirir. Bu noktada cilt nemlendirilmeye, beslenmeye ve sıkılaşmaya ihtiyaç duyar. Bu üç prensibin üzerine kurulu bakımlar ancak cilt üzerinde etkin sonuçlar yaratabilir. Tıpkı, güçlü içeriği ve kanıtlanmış formülasyonuyla cildin ihtiyaçlarına çözümler sunan Havyar bakımı gibi…

Havyar Bakımı Nedir?

Hayvar bakımı, önemli bir besin kaynağı olan havyarın içeriğindeki A,D, ve B vitaminleri, protein, Omega 3, peptit ve aminoasitler sayesinde hücre yenilenmesini sağlar. Hücrelerin yeniden yapılandırılmasında görev alan Havyar bakımı, kolajeni uyandırarak, gözeneklerin ve deri katmanının sıkılaşmasında etkilidir. Cildin elastikiyetini güçlendiren Havyar bakımı, sarkmış dokuları gerginleştirir.

Havyar Bakımı Nasıl Uygulanır?

Cildi ile ilgili problemler yaşayan veya cildinin kaybettiği sağlık ve canlılığı geri kazandırmak isteyen kişilerin en sık başvurduğu yöntemlerin başında Havyar bakımı gelir. Uygulama şeklinin pratik olması ve cilde ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlamasıyla önemini giderek arttıran Havyar cilt bakımı şu şekilde uygulanır;

Öncelikle yüze, cilt tipine uygun bir peeling uygulanır ve cilt ölü hücrelerden arındırılır. Daha sonra cilde buhar verilerek gözeneklerin açılması sağlanır ve havyar maskesi uygulanır. Havyar bakımının bir seansı yaklaşık 90 dakika sürer ve ciltteki etkileri hızlıca fark edilir.

Havyar Bakımı Nerede Yaptırılır?

Cilt sahip olduğu değişkenler ve kendine özgü faktörler gereği özel ve bilinçli bir bakımı hak eder. Her cilt tipi ve renginin farklılık göstermesi uygulamaların nerede ve kim tarafından yapılacağı sorularını daha da önemli hale getirir. Bu noktada cilt bakımları özellikle de Havyar cilt bakımı gibi profesyonellik gerektiren işlemler kesinlikle sağlık standartlarına uygun, tüm cihazları sterilize edilmiş merkezlerde yaptırılmalıdır. Havyar bakımını yapacak kişinin de eğitimli ve işinde uzman olması diğer bir önemli kriterdir.

Havyar Bakımının Faydaları

  • İçeriğindeki fosfolipid cildin nem almasını sağlar,
  • Zamanla oluşan mimik çizgilerini azaltır,
  • Yaşlılık belirtileri için oldukça etkilidir,
  • Cildin mat görüntüsünü ortadan kaldırarak, canlanmasını sağlar,
  • Yarattığı koruma kalkanı sayesinde cildi serbest radikallerden korur.
  • Cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olur,
  • Cildi derinlemesine besler ve doğal bir parlaklık verir.