Göz Çevresi Bakımına Erken Başlamak, Yaşlanma Belirtilerini En Aza Indiriyor

tarafından | Şub 2, 2021 | blog

Şiirlere, şarkılara konu olan gözler vücudumuzun en değerli parçalarından biridir. Yeni tanıştığımız kişilerde de karşımızdakinin ifadesini anlamak için ilk önce gözlere odaklanırız. Neredeyse en çok mimik hareketlerini burada kullanırız. Mutluluğumuz, kızgınlığımız, şaşkınlığımız hep gözlerimizin arkasında saklıdır. Boşuna gözler kalbin aynasıdır dememişler. Bununla birlikte mimik hareketlerinin yoğun olması kırışıklıkları da beraberinde getiriyor. Göz çevresi kırışıklıkları ve alınabilecek önlemleri konu aldığımız blogumuzun devamını okuyarak uzun yıllar genç bakışlara nasıl sahip olabileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Yaşlılık belirtileri ortaya çıkmaya başladıysa… 

Göz çevresi yüzün diğer kısımlarına oranla çok daha ince ve hassastır. Zaman size acımadığında ilk olarak bu bölge nemini kaybeder ve kurumaya başlar. Mimik çizgilerinin yoğun olduğu bu bölge kırışmaya başladığında saklamak istediklerinizi açığa çıkarır. Bu nedenle erken yaşta göz çevresi bakımına erken başlamaya özen gösterilmelidir.  

Elbette yaşa ve çevresel faktörlere bağlı olarak kırışmaların meydana gelmesi normaldir. Fakat bunların yanı sıra stres, uykusuzluk, aşırı alkol ve sigara tüketimi, yanlış uygulanan bakımlar, makyajı iyi temizlememe gibi durumlar var olan durumu daha fazla hızlandırıyor. Her zaman sağlıklı ve canlı bakışlar için bunlardan uzak durmalı ve erken yaşta göz çevresi bakına başlamalısınız. 

Işıl ışıl göz çevresi için neler yapılmalıdır?

  • Nemlendirin

Nemini yitirmiş kuru bir cilt her zaman yıpranmaya mahkumdur. Göz çevresi yapısı gereği oldukça ince ve hassastır. Bu nedenle kurumaya daha eğilimlidir. Göz çevresini düzenli olarak nemlendirmek hem buradaki kırışık oluşumunun önüne geçer hem de daha canlı bir görünüm elde etmenizi sağlar. 

  • UV ışınlarından korunun

Güneş cildimizin dostu olsa da fazlası cildimizi olumsuz etkiliyor. Özelliklede konu hassas göz çevresi olduğunda… Güneşe çıkmadan önce mutlaka cilt tipinize uygun yüksek koruma içerin bir koruyu kullanmalısınız. 

  • Uykunuzu düzenleyin

Sabahlara kadar çalıştığınız bir iş için ya da heyecandan uyuyamadığınız gecenin sabahındaki gözlerinizi hayal edin. Bu durumun düzenli hale gelmesi, gözleriniz için hiçte iyi sonuçlar doğurmaz. Gözlerin düzenli uykuya ihtiyacı vardır. Aksi taktirde düzensiz uyku göz çevresinde torbalanma, morluk, yorgunluk şeklinde kendini belli eder. Bu da sağlıklı ve canlı bakışların düşmanıdır. 

  • Sağlıklı beslenin

Cildinizi içerden nemlendirmek, yeterli vitamin ve mineralleri almak sağlıklı beslenme ile mümkün olur. Dolayısıyla sağlık göz çevresine giden yolda sigara, alkol gibi alışkanlıklardan uzak durmalı, yeteri kadar meyve ve sebze tüketmelisiniz.

Narin göz çevreniz, uzman ellerde güvende…

Profesyonel bir göz çevresi bakımının etkili olabilmesi için uzman kişilerden yardım almalı ve doğru merkezleri tercih etmelisiniz. Çünkü göz çevresi bakımı profesyonellik ve eğitim gerektiren bir iştir. Ayrıca, hassas olan bir bölgeye yapılacak yanlış müdahaleler size büyük zararlar verebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak ve göz çevresi için etkili çözümlere ulaşmak için güvenirlik, sağlık standartları ve işi yapacak kişinin uzmanlığı gibi kriterleri göz önüne almalısınız. Divinia Güzellik Merkezi uzman kadrosuyla, sizi sağlıklı ve canlı göz çevresine güvenle ulaştırır. İlk önce sorunun ne olduğu anlaşılır ve buna uygun bir yol haritası çizilir. Mevcut ve olası sorunlar belirlendikten sonra; 

  • İçeriğindeki etkin maddelerle güçlü bir yöntem olan Eyecell,
  • Botanik kök hücre ekstraları,
  • Bio-peptidlerden oluşan kapsamlı bir göz çevresi bakımı uygulanır.