Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresi derinizin cildin geri kalanından tam 7 kat daha ince bir deri dokusuna sahip olduğunu biliyor musunuz? Peki, göz çevrenizi ne kadar iyi tanıyor ve koruyorsunuz?

Cildin sahip olduğu deri yapısı ile göz çevresinin deri yapısı birbirinden farklıdır. Diğer bölgelere oranla çok daha hassas olan göz çevresi derisi oldukça ince ve düşük toleranslıdır. Üstelik en çok mimik yapılan alanlardan biri olan göz çevresi, yaşanan nem kaybı ve zamanın da etkisiyle çabuk kırışır. Üstelik göz çevresini gergin yapan sadece yuvarlak bir kastır. Özellikle de güneşten kolaylıkla etkilenen ve zayıf kas yapısı sebebiyle gerginliğini kaybeden bu alan için mutlaka göz çevresi bakımı şarttır.

Göz Çevresi Bakımı Nerede Yaptırılmalıdır?

Geçip giden zaman, güneş, hava, kirler, gözenek problemleri derken zaten hassas olan göz çevresi yanlış kullanılan ürünler veya uygulamalar yüzünden daha da hassas hale gelir. Çünkü cilt için formüle edilen krem veya diğer ürünler 7 kat daha ince olan göz çevresi için uygun değildir. Bu sebeple göz çevresi bakımı yaparken nemlendirmek veya temizlemek için mutlaka çok fazla yağlı olmayan anti alerjik ürünleri tercih etmeli, kolajen üretimini arttıracak içerikler kullanılmalı ve çok daha özenli davranmalısınız.

En önemlisi de daha kapsamlı ve etkili bir bakım ve onarım için uzman kişilerden yardım almalı ve doğru merkezleri tercih etmelisiniz. Çünkü göz çevresi bakımı profesyonellik ve eğitim gerektiren bir iş olmakla birlikte hassas olan bir bölgeye yapılacak yanlış müdahaleler düzeltilemez sonuçlar doğurabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak ve göz çevresi için etkili çözümlere ulaşmak için güvenirlik, sağlık standartları ve işi yapacak kişinin uzmanlığı gibi kriterleri göz önüne almalısınız.

Göz Çevresi Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cildinizi mutlaka tanımalı, nelere ihtiyacı olduğunu anlamalısınız. Çünkü seçeceğiniz ürünler ve uygulama şekli tamamen cilt tipi ve karakteristik özelliklerine göre şekillenir. Günlük hayatınızda uygulayacağınız göz çevresi bakımı için cilt tipinize en uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra sıvı tüketimine çok dikkat etmeli ve göz çevrenizi güneşten korumalısınız.

Profesyonel göz çevresi bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise önce sorunun tespitidir. Sorunun ne olduğunu anlamak ve buna göre bir yol haritası belirlemek gerekir. Divinia Beauty Center, mevcut ve olası sorunları belirler aynı zamanda;

  • İçeriğindeki etkin maddelerle güçlü bir yöntem olan Eyecell,
  • Botanik kök hücre ekstraları,
  • Bio-peptidlerden oluşan kapsamlı bir göz çevresi bakımı uygular.

Tercih ettiği yöntemler sayesinde gözaltı morluklarında, gözaltı ödemlerinde ve ince kazayağı kırışıklıklarında etkili sonuçlar elde eder. Göz çevresi bakımı ortalama 7 seanstır. Haftada bir ya da iki haftada bir kez olmak üzere uygulanır.