Donduran Güzellik İle Hayal Ettiğiniz Vücuda Kavuşun; Soğuk Lipoliz Mucizesi

tarafından | Şub 2, 2021 | blog

Kilo verememenizin kişisel nedenlere bağlı olarak birçok sebebi olabilir. Artık şehir hayatı ile birlikte herkes oldukça meşgul. Sürekli bir koşuşturmanın içerisinde buluyoruz kendimizi. Çalışıyoruz, ev yaşantımıza vakit ayırıyoruz, hobilerimizle ilgileniyoruz derken, bu aralarda sıkça yemek yemeyi de ihmal etmiyoruz. Vakitten kazanmak için tükettiğimiz zararlı besinler, hem sağlığımızı olumsuz etkiliyor, hem de istediğimiz vücuttan bizi oldukça uzağa götürüyor… Doğru beslenme, sağlıklı bir vücudun temel koşullarındandır. Peki, sağlıklı beslenmeye özen gösterip, üstüne bir de spor yapılmasına rağmen kilo verememeye ne demeli? 

Bölgesel yağlanmalardan mı şikayetçisiniz?

Aslında kilomdan memnunum ama biraz kalçalarım küçülsün ya da kilom aynı kalsın ama yüzüm incelsin diyorsanız, şimdi bunun spor ve beslenme ile bölgesel olamayacağını açıklayacağız. Diyetle ve sporla bölgesel olarak zayıflayamazsınız. Bunun nedenine gelecek olursak; hücreler yağ yakımını zorunlu olmadan başlatmazlar. Çünkü yağ dokusu vücudumuzun en önemli enerji doposu olarak bilinir. Yağ dokularını aktive etmek ve parçalamak için zorlu egzersiz veya diyet yapmanız gerekiyor. Yaratılan doğru ortamla birlikte, vücutta yağ hücreleri parçalanarak serbest yağ asitleri ortaya çıkartılır ve dolaşıma verilir. Enerji ihtiyacı tek bir bölgede olsa bile, yağ tüm vücutta yakılır. Böyle olmasaydı sürekli enerji ihtiyacı olan bölgeler giderek küçülür ve bir süre sonra enerjilerini karşılayamadıkları için canlılıklarını kaybederlerdi. İşte vücudumuzun işleyişi bu şekilde çalışıyor. Bu nedenle, spor ve diyetle tek bir bölgenin incelmesi mümkün değildir.

Soğutarak yağlardan kurtulmak mümkün

Spor ve diyetle tek bir bölgede değil tüm vücutta sonuç alabileceğinizi konuştuk. Ancak, yaptıklarınızın etkisini görmeyip, yeteri kadar kilo veremeyip, incelemediğinizi düşünüyorsanız, sizi harika bir yöntem ile tanıştıracağız. Soğuk lipoliz. Adeta mucizevi sonuçlar yaratan soğuk lipoliz, sizi kısa sürede dilediğiniz vücut ölçülerine kavuşturacak. Soğuk lipoliz, etraftaki dokulara zarar vermeden, vücuttaki istenmeyen yağ birikimini soğutarak yağ hücrelerinin küçülmesini ve geri dönüşümsüz kaybını sağlayan bir yöntemdir. Bu işlem seçilen belirli bölge üzerinde uygulanır. Ölen yağ hücreleri vücudun kendi enflamatuvar sistemi sayesinde dışarı atılır. Zamanla uygulamanın yapıldığı yağ tabakasında ciddi oranda bir incelme oluşmasına sebep olur. 

Bıçak altına yatmaktan korkanlar için birebir çözüm

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini yüksek soğukla ve vakumla parçalayarak öldüren bir işlemdir. Bu nedenle cerrahi bir işlem gerektirmez. Acı, kanama, yara gibi durumlarla karşılaşmaz, işlemi çok rahat bir şekilde tamamlarsınız. Aynı zamanda sosyal ya da iş hayatınıza ara vermenize gerek yoktur. Çünkü iyileşme sürecine ihtiyaç duymazsınız.

Soğuk lipoliz hangi bölgeler için uygundur?

Uygulandığı bölgede kalıcı etkiler yaratan soğuk lipolizin, hangi bölgeler de uygulandığı merak ediliyor. Konuya açıklık getirecek olursak; 

  • Sırt,
  • Karın,
  • Basen,
  • Yan simitler,
  • Kollar,
  • Dış bacak,
  • Göğüs kenarları,
  • Göğüs altında yer alan kıvrımlar soğuk lipoliz için uygun bölgelerdir.