Dermapen Uygulaması

Dermapen Uygulaması

Zaman değişse de bazı şeyler hiç değişmez. Güzellik anlayışı her dönem değişse de pürüzsüz bir cildin güzellik anlayışındaki yeri asla değişmez. Bu sebeple ciltte meydana gelen sivilce, leke, kırışıklık gibi kusurlar estetik sorunları beraberinde getirerek güzelliğe gölge düşürebilir. Yeni nesil estetik uygulamalarından biri olan Dermapen uygulaması ise ciltte oluşan kusurları onararak zamana meydan okuyan bir cilt armağan eder.

Dermapen Nedir?

Bir mikro iğneleme yöntemi olan Dermapen uygulaması, çalışma prensibi gereği cildin doğal iyileşme mekanizmasını harekete geçirir. Kişiye özel başlıkların kullanıldığı Darmapen uygulaması, ucunda çok sayıda mikro iğnenin bulunduğu bir cihaz yardımıyla gerçekleştirilir. Bu cihaz, cilt yüzeyine hızlıca girip çıkarak ciltte kontrollü mikroskobik delikler açar. Bu durum cilt yenilenmesini hızlandırarak, cildin yeniden yapılanmasını sağlar.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dermanpen uygulaması yapılmadan önce cilt bu işleme hazır hale getirilir. İlk aşamada cilt makyajdan ve diğer kalıntılardan arındırılır. Cilt dezenfekte edildikten sonra uygulama yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit verilerek ön hazırlıklar tamamlanır. Daha sonra özel uçlu cihaz yardımı ile cilde mikro kanallar açılır. Cihazın otomatik titreşimler göndermesi kişinin herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesini engellemek ve uygulanan ürünlerin daha kolay emilmesi için kullanılır. Bu yolla açılan kanallar vücut tarafından yara olarak algılanır ve kendini onarmaya başlar. Ortalama 30 dakika – 1 saat arası süren Dermapen uygulaması, işlem sırasında kullanılan ürünler (vitaminler, enzimler, PRP solüsyonu vb.) sayesinde cilt yenilenmesine katkı sağlar.İşlem sonrasında cilt belli bir süre hassaslaşacağından güneşe doğrudan maruz kalma konusunda dikkatli olunmalıdır. En az 2 gün boyunca çok sıcak duş alınmamalı, sauna veya solaryuma girilmemelidir.

Yaş kriteri olmaksızın birçok kişinin başvurduğu Dermapen uygulaması en çok;

 • Sivilce ve akne izlerinin giderilmesinde,
 • Sivilce ve akne problemlerinde,
 • İnce çizgilerin giderilmesinde,
 • Gözeneklerin sıkılaştırılmasında,
 • Cilt yenilenmesinde,
 • Yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılmasında,
 • Leke sorunlarında,
 • Saç dökülmelerinde,
 • Çatlakların giderilmesinde,
 • Elastikiyetini kaybeden ciltlerde,
 • Göz çevresindeki halka ve morlukların azaltılmasında kullanılır.

Dermapen Uygulaması Fiyatları

Cilt kusurlarını onaran kapsamlı bir restorasyon işlemi olan Dermanpen uygulaması, kişinin cilt yapısı, ihtiyaç ve beklentilerine göre değişkenlik gösterir. Ayrıca mevcut koşullar gereği, işlemin ortalama kaç seans yapılması gerektiğine ancak cilt yüzeyinde yapılacak değerlendirmelerle karar verilebilir. Bu noktada Dermapen uygulaması ile ilgili fiyat bilgisi, birebir görüşmelerle paylaşılabilir.