Cildine ışıltı kat; Yıldızlar parlak olduğu için mi bu kadar dikkat çekici?

tarafından | Kas 30, 2020 | blog

Cilt bakımı trendlerinin sürekli olarak değişmesi, kült ürün ve işlemlerin ortaya çıkmasının bir nedeni varsa o da daha pürüzsüz bir cildin geçmişten günümüze her zaman istenmesidir. Daha pürüzüz, ışıltılı ve daha genç bir cilt arayışı tarihin her dönemine konu olmuştur. İyi bir cilde sahip olmak için doğru bir mücadele vermeniz gerekir. Ergenlik çağındaki sivilceler, strese bağlı oluşan çatlaklar, güneşin vermiş olduğu hasar, yetişkinlikte yaşlanmanın ilk belirtileri…

İlerleyen yaş, mevsimsel değişiklikler, hava kirliliği, hayatımıza giren kimyasallar… Üzerine bir de yaşam koşullarımızdan olumsuz etkilenen cildimizin diğer organlarımızdan daha hızlı yaşlandığını biliyor muydunuz? Evet, ışıltılı ve pürüzsüz bir cilt için yapılması gerekenler var. Beslenme programınıza dikkat etmek, egzersiz, uyku kesinlikle güzel bir cilt yolunda atılacak ilk adımlar olabilir. Ama sonrasında size cildinizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek çok etkili bir uygulama öneriyoruz; altın iğne…

Bu Güzellik Önerilerini Rutinleştirerek Sağlıklı Bir Cilde 1 Adım Daha Yakınlaşın

  • Beslenme programınızı değiştirin

İyi bir cilt için ilk adımın iyi bir beslenme programından geçtiğinden bahsetmiştik. Abur cubur yiyeceklerin sizin için kötü olduğunu biliyorsunuz. Bu lezzetli atıştırmalıklarımfazla tüketmek iyi bakterilerin yok olmasına neden olur ve bağırsaklarınızın mikrobiyomunda bir dengesizlik yaratır. Cildinizin hasarlara karşı savunmasını güçlendirebilecek vitamin ve antioksidanları tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

  • Yeterli uyku uyuduğunuzdan emin misiniz?

Vücudunuzun yeterince dinlenmesine ve günlük sıkıntılardan kurtulmasına izin veriyor musunuz? Stres cildin en büyük düşmanlarındandır. Siz uyurken vücudunuz kendini onarır ve stresten kurtarır. Bunun için yaşınıza uygun yeterli uyku saatinin ihmal edilmemesi gerekli.

  • Düzenli egzersizi ihmal etmeyin

Artık sağlıklı besleniyor, daha iyi uyuyorsunuz. Ancak sağlıklı cilt için yolculuğunuzu henüz tamamlamış değilsiniz. Rutininize düzenli egzersiz de eklemeniz gerekiyor. Egzersiz, yüzün damarlarından daha fazla kan hacminin pompalanmasına neden olarak, yüz derisine daha fazla mikro besin ve iyileştirici özellik sağlar.

  • Nemlendirmenin öneminin farkına varın

Cilt tipiniz ne olursa olsun, cildi nemlendirmeyi ihmal etmemeniz gerekiyor. Nemlendirme cildinizin sebum üretimini dengelemek, pullanmayı ve kuru lekeleri önlemek ve kaybedilen nemi yenilemek için önemlidir. Doğru malzemeleri seçerken, cilt tipinize ve hassasiyetinize dikkat etmeyi ihmal etmeyi unutmamanız gerekiyor.

Pürüzsüz bir cilt için devrim; Altın iğne mucizesiyle tanıştınız mı?

Altın iğne; kırışıklıklar, çukurlar, lekeler, cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu uygulanabilen ameliyatsız, kolay ve ağrısız bir yöntemdir. İşlem cerrahi müdahale gerektirmezken, yapım aşaması da saatlerinizi almıyor…

İğneli radyofrekans tekniğinde kullanılan altın iğneler ile daha sıkı ve genç bir görünüm elde etmek için cildinizin altındaki mikro seviyeye radyo frekansı enerjileri uygulanır. Altın İğne cildinizdeki leke, akne izi ve renk farklılıkları gibi istenmeyen görünümleri en aza indiren oldukça başarılı bir tedavidir.

Pürüzsüz bir cildin önündeki engellerden, yapılması gereken rutinlerden bahsettik. Tüm bunlara eklenen altın iğne işlemi ile cildiniz sizden tam not alacaktır. Cildiniz için daha fazlasını istiyorsanız, denemeye değmez mi?