Vücut Bakımı

Yüz bakımınıza ayırdığınız zamanın ne kadarını vücut bakımınız için ayırıyorsunuz?

Eğer siz de vücut bakımını yüz bakımına nazaran daha az önemsiyor ve ihmal ediyorsanız, bu düzeni değiştirmek için adım atmalısınız. Çünkü vücudun koruma giysisi olan derimiz, zamanın ve çevresel faktörlerin de etkisiyle nemini kaybedebilir ve sağlıklı görünümünü yitirebilir. Bu noktada düzenli olarak yapılacak vücut bakımı ile cildin kaybettiği doğal nemini geri kazandırırken çok daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Vücut Bakımı Nedir?

Zararlı dış etkenlerin vücuda nüfuz edebilmek için ilk aşması gereken savunma hattı derimiz yani cildimizdir. Dolayısıyla cilt ne kadar sağlıklı ve güçlü ise savunma hattı da o kadar etkili olur. Bu aşamada devreye giren ve uzman kişilerce yapılan vücut bakımı, cildin ihtiyaçlarına cevap veren ve profesyonel bir bilinçle yapılan uygulamaları kapsar. Divinia Beauty Çenter, tercih ettiği vücut bakımı uygulamalarıyla bireylerin cilt tipi ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunar. Ciltte meydana gelen akne, kırışıklık, nemsizlik, kuruluk, tıkalı gözenekler ve daha birçok problem karşısında uzun vadede kalıcı sonuçlar yaratır.

Vücut Bakımı Uygulamaları

Sadece estetik kaygıları ortadan kaldırmak için değil aynı zamanda genel sağlık için de önemli bir gereklilik olan vücut bakımı, birçok farklı uygulamaya ev sahipliği yapar. Bunlardan ilki ‘Lenf Drenaj’ yöntemidir ve vücuttaki ödemin atılması için kullanılır. Lenf drenaj sistemini vücutta biriken ödemin atılmasını sağlayan doku ve hücrelere besin taşıyan beyaz kan dolaşımı olarak tanımlamak mümkündür. En çok varislerde, selülitlerde, zayıflama yöntemlerini desteklemede ve toksinlerin atılmasında tercih edilir. Vücut bakımı kapsamında kullanılan diğer bir yöntem ise masajdır. Modern yaşamın stresini, şehrin keşmekeşini üzerinde taşıyan vücudun rahatlaması, gerilen kasların gevşemesi ve eklemlerin fizyolojik yapısına destek vermek amacıyla kullanılır.

Vücut bakımının en önemli adımlarından birini oluşturan peeling ise mutlaka düzenli olarak yaptırılması gereken uygulamaların başında geliyor. Bir canlandırma terapisi olan peeling, cilt üzerinde biriken tüm kiri, ölü deriyi ve gözenekleri kapatan etkenleri vücuttan uzaklaştırır, cildin parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.

Diğer bir yeniden canlandırma uygulaması da yosun terapisidir. Güzellik endüstrisinde sıklıkla tercih edilen yosun, güzellik iksirlerinin en önemli kaynaklarından biridir. Yosunun güçlü içeriğini yeni nesil uygulamalarla buluşturan Divinia Beauty Çenter, yosun terapisi ile cildi güzelleştirirken, cilt bariyerinin direncini arttırır. Aynı zamanda selülit, bölgesel zayıflama ve sıkılaşma için de kullanılır.

Vücut bakımı kategorisinde tercih edilen etkili yöntemlerden biri de G5 masajdır. Bir cihaz yardımıyla kan akışı hızlandırılarak cildin yenilenmesi, toparlanması, sıkılaşması, ağrıların azaltılması gibi daha birçok sorunun çözümünde G5 masajına başvurulur.

Leave a comment