İsveç Masajı

Tüm karmaşayı, kentlerin bitmeyen keşmekeşini ve modern hayatın stresini geride bırakmak ve kendinize özel bir armağan vermek ister misiniz?

Yaşam içinde birçok değişken barındırır. Bu değişkenler ve yarattığı enerjilerin yükünü ise vücut üstlenir. Zamanla yorulan, yıpranan ve gerilen vücut; ağrılar ve kasılmalarla karşılaşır. Vücudun bu şartlarda bir kaçış noktasına ve bir rahatlama molasına ihtiyacı vardır. Bu noktada devreye giren İsveç Masajı, vücudun üzerinde biriken tüm yükü alırken fiziksel ve ruhsal bir arınma sağlar.

Bir saat içinde yeni bir beden, yeni bir ruh…

Kuzey’in masaj kültürünü, modern bir bakış açısıyla yorumlayan Divinia Beauty Çenter, İsveç Masajı ile profesyonel bir terapi tekniği sunar. Kapsamı ve yöntemi gereği diğer masaj tekniklerinden ayrılan İsveç masajının, eğitimli ve uzman kişiler tarafından yapılması çok önemlidir.Yaklaşık 30 ile 60 dakika arasında süren seanslarla yapılan İsveç Masajı, zihinsel ve fiziksel iyileşmeyi temel alır.

Ayaklardan başlanarak yapılan İsveç Masajı, avuç içleriyle yapılır ve kişinin isteğine bağlı olarak hafif ya da daha yoğun basınç uygulanabilir. Diğer masaj türlerine göre çok daha yavaş hareketlerle yapılan İsveç masajında ellerin vücuttan ayrılmadan süreklilik içinde yapılması önemli bir kriterdir. Bilinen en etkili gevşeme tekniklerinden biri olan bu masaj, genel olarak bitkisel ve aromalı yağlar ile uygulanır ancak isteğe bağlı şekilde yağsız olarak da yapılması mümkündür.

İsveç Masajının Faydaları

İsveç masajında en sık kullanılan yöntemler;Petrisaj, Öfleraj, Friksiyon ve Vibrasyon Tekniğidir. Petrisaj tekniği bir çeşit yoğurma işlemidir. Masaj yapılan bölge tek ve ya iki elle sıkıştırılıp, kaldırılır. Amacı kan akışını hızlandırmak ve kasları gevşetmektir. Diğer bir teknik olan Öfleraj yönteminde ise sıvazlama hareketleri kullanılır. Bu sayede kaslar ısıtılarak vücutta rahatlama sağlanır.Friksiyon Tekniği ile basınçlı vuruşlar yapılırken, Vibrasyon tekniğinde küçük kas guruplarında rahatlama hedeflen ir. İsveç masajı sırasında yapılan basınç ve uygun hareketler kan dolaşımını hızlandırarak hücrelerde canlanma ve yenilenme hareketi başlatır.

Birçok avantajı bulunan İsveç Masajı;

  • Gergin olan kasların gevşemesini sağlar,
  • Aynı zamanda kasların güçlendirilmesine yardım eder, Kronik ağrıların hafiflemesini sağlar,
  • Kan dolaşımını hızlandırır ve iyileştirir,
  • Cildin sıkılaşmasını sağlar, pürüzsüzleştirir,
  • Boşaltım ve sindirim sistemine iyi gelir,
  • Uyku kalitesini arttırır,
  • Sinir ve gerginliği azaltarak zihinsel bir iyileşme sağlar.

Leave a comment