Cilt Bakımı

Cilt Bakımları

Her cilt tipinin kendine özgü karakteristik özellikleri ve ihtiyaçları vardır. Eğer cildin ihtiyaç duyduğu beklentiler, o cildin karakteristik özelliklerine uygun şekilde karşılanmazsa cilt zamanın ve çevresel faktörlerin etkisi altına girebilir. Bu durum ise erken dönemde yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasına, cildin eski canlılık ve nemini kaybetmesine, lekelerin ve çeşitli deformasyonların yaşanmasına yol açar. Uzman ellerce yapılan detaylı cilt bakımları, özellikle de düzenli olarak uygulandığında; kolajen dokuda yenilenme, gözeneklerde sıkılaşma, gözle görülür aydınlık ve ferahlık sağlar.

Cilt Bakımının Önemi

Zaman, güneş, kir, toz, makyaj ve çok daha fazlası cildin yorulmasına, doğal olarak geliştirdiği koruma bariyerinin yıpranmasına neden olur. Tüm bu parametreler, cilt sağlığını olumsuz yönde etkilerken, kişinin olduğundan daha yorgun, cansız ve yaşlı görünmesine sebebiyet verir. Bu aşamada devreye giren cilt bakımları;

  • Sivilce akne gibi inatçı problemlerin çözülmesinde, Cildin ölü derilerden arındırılmasında,
  • Cildin kaybettiği nemin geri kazandırılmasında, Tıkanan gözeneklerin açılmasında,
  • Büyüyen gözeneklerin sıklaştırılmasında,
  • Cildin tüm kir ve kalıntılardan uzaklaştırılmasında,
  • Yaşlanma belirtilerinin azaltılmasında,
  • Cildin daha canlı ve parlak görünmesinde,
  • Olası cilt sorunlarına karşı önlem alınmasında oldukça etkilidir.

Cilt Bakımı Çeşitleri

Güzelliğin en önemli kriteri temiz ve canlı bir cilttir. Üstelik sadece estetik açıdan değil, genel sağlık için de cilt bakımı mutlaka hayat rutinine dahil edilmelidir. Dolayısıyla belirli periyotlarda yapılacak cilt bakımı, gelecek için en güçlü yatırımdır. Bu noktada her cilt tipi ve sorunu için çeşitli cilt bakımları mevcuttur.

En sık kullanılan cilt bakımı yöntemleri arasında altın iğne uygulaması gelir. Cerrahi olmayan bu uygulama, bir cihaz aracılığıyla cildin alt katmanlarına yüksek frekanslı enerji gönderilir. Amaç; cilt altına kontrollü hasar vermek, kesintiye uğramadan vücudun doğal kolajenini ve iyileşme süreçlerini uyarmaktır.

Hydrafacial cilt bakımı ise bir antiaging uygulamasıdır. Basınçla püskürtülen vakumlu başlık ölü dokuları temizlerken, pompalanan antioksidanlar ve hyaluronik asit, cildin yenilenmesi sağlar.

Diğer bir cilt bakımı uygulaması olan havyar bakımı, içeriğindeki mineral, vitamin ve protein desteği sayesinde ciltte büyük oranda restorasyon sağlıyor.

Cilt bakımı kategorisin en önemli işlemlerinden dermapen uygulaması, ciltteki kusurlu bölgeye birden çok mikro kanal açılmasıyla gerçekleştirilir. Yaklaşık 20 dakika süren işlem sonunda cilt kusurları onarılırken, yaşlanma etkileri büyük oranda azaltılır.

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünler aracılığıyla cildin yenilenmesi, canlanması ve cilt üzerinde biriken kalıntıların arındırılmasını amaçlar.

Göz çevresi bakımı, özel eyeroller kullanılarak gözaltı morluklarından, gözaltı ödemlerine ve ince kazayağı kırışıklıklarına kadar birçok sorunun çözümünde tercih edilir.

Boyun ve dekolte bakımı; boyun ve dekoltede meydana gelen kırışıklık, elastikiyet kaybı ve doku yaşlanmasını geriletmek için dermaroller ile uygulanan özel bir yöntemdir.

Vitamin bakımı ise vitamin maskeleri, mineral takviyeleri ve serum aracılığıyla cildin sorunlarını nötralize etmeye yarayan bir uygulamadır.

Cilt Bakımı Fiyatları

Cilt bakımı kapsamında uygulanan birçok farklı uygulama söz konusu olmakla birlikte her kişinin sorun ve beklentileri farklılık gösterir. Bu noktada en doğru fiyat bilgisi, yapılacak birebir görüşme ile verilebilir.

Leave a comment