Bölgesel Zayıflama

Yarım kalan spor serüvenleri, pazartesi başlanan ve ertesi bırakılan diyetler… Kısır bir döngüye dönüşen kilo verme macerasında motivasyon kaybına yol açan en önemli etken, inatçı bölgesel yağlanmalar oluyor. Vücutta dengeli bir şekilde dağılmayan kilolar belli bölgelerde toplanır ve o bölgelerde yağ tabakasının oluşmasına yol açar. Hormonal yağlanma olarak da bilinen bölgesel kilolar, kadınlarda basen bölgesinde yoğunlaşırken erkeklerde göbek çevresinde görülür. Yağ hücrelerinin belli bölgelerde yoğunlaşmasının hormonal nedenlerinin yanı sıra;

  • Genetik faktörler,
  • Yanlış beslenme,
  • Birden fazla doğum yapmak,
  • Hareketsizlik,
  • İnsülin direnci de etkili olabilir.

Bu noktada birçok diyet ve egzersiz programının sorunları minimize etmede yetersiz kalması bölgesel zayıflama uygulamalarını da beraberinde getirir. Estetik işlemler arasında giderek önemini arttıran bölgesel zayıflama uygulamaları, bel ve basen gibi kritik bölgelerde biriken yağ tabakasının pasifize edilmesini sağlar.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Zayıflamaya karar veren bir kişinin başvuracağı birçok yöntem söz konusudur. Kimi zaman spora başlayabilir kimi zamansa formda bir vücut için diyet programlarından yararlanabilir. İdeal kiloya ulaşmak için yapılan tüm bu çabaların amaca hizmet etmesi için doğru zayıflama yöntemini bulmak gerekir. Çünkü spor ve diyete rağmen bir türlü verilemeyen bölgesel kilolar için uzman birinden destek almak şarttır. Özellikle de söz konusu bel ve basen bölgesindeki inatçı yağ fazlalıklarıysa…

Vücudun farklı bölgelerinde oluşan yağ fazlalıklarının azaltılmasını amaçlayan uygulamaların tümünü kapsayan bölgesel incelme yöntemleri, kişiye ve bölgeye göre değişkenlik gösterir. Bölgesel zayıflama uygulamalarının çalışma prensibi, katı halde bulunan yağ hücrelerinin parçalanarak sıvı hale geçmesi ve vücuttan atılmasına dayanır.

Ameliyatsız çözümlerle bölgesel yağlara veda edin

Kişinin ihtiyaçlarına özel, son teknoloji cihazları ve dermokozmetik ürünleriyle çözümler sunan Mecidiyeköy Divinia Güzellik Merkezi, uzman kadrosuyla sağlıklı kilo verme ve zayıflama sağlar. Sunduğu bölgesel incelme yöntemleriyle vücutta biriken yağ fazlalıklarını ve selülit sorunlarını hayatınızdan çıkarır. Divinia Güzellik Merkezi, bu noktada uyguladığı ‘UltraShape, VelaShape ve Soğuk Lipoliz’ yöntemleriyle pratik ve hızlı çözümler sunar.

UltraShape yönteminde hedeflenen bölgedeki yağ hücreleri parçalanarak doğal metabolik yollar ile işlenmesi sağlanır. Kan damarlarına ve sinirlere zarar vermeyen UltraShape uygulaması cildi sıklaştırırken, sizi ideal vücut formuna kavuşturur. Diğer bir bölgesel incelme yöntemi olan VelaShape ise özellikle selülit, yağlanma ve sarkma gibi deformasyonlarda kullanılarak vücudun yeniden şekillenmesini sağlar.

Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen Soğuk Lipoliz yöntemi ise; vücudun göbek bölgesinde, sezaryen sonrası oluşan alt karın, sırt, basen, dış bacak, iç bacak, diz, kol gibi alanlarda oluşan yağ tabakasının azaltılması için kullanılır.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bölgesel zayıflama yöntemleri kişinin ihtiyaç ve beklentilerine göre değişiklik gösterir. Bu sebeple uygulanacak işlemlere göre bölgesel zayıflama fiyatları da değişiklik gösterecektir.

Leave a comment